[W1]
Stres i wypalenie zawodowe - jak trudności przekuć w osobiste spełnienie


Warsztat jest stworzony dla nauczycieli, którzy chcą wiedzieć jak zapanować nad doświadczeniami, których nie chcemy przeżywać i którzy chcą dowiedzieć się jak budować swoje życie „wokół” doświadczeń a nie „z dala”. Jest możliwością poszukania przyczyn naszych wyborów i inspiracją do tego, by były one w pełni zgodne z nami. Uczestnicy warsztatu otrzymają możliwość sprawdzenia, w jaki sposób możemy kreować nasze życie w sposób spójny i bezpieczny bez konieczności rezygnacji z tych zasobów w chwilach pełnych stresu.

[W2]
Świadome ja, czyli co ciało chciało?


Warsztat świadome ja, czyli co ciało chciało jest odkrywaniem płaszczyzny, na której dokonuje się autorefleksyjne spotkanie z własnym ja. W trakcie szkolenia możliwe staje się odkrycie własnego potencjału, które skutkuje stymulacją osobistego rozwoju, a w konsekwencji rodzącą się motywacją.

[W3]
Narzędzia TIK wspomagające rozwój ucznia


Głównym celem dla nas nauczycieli jest wykształcić u uczniów twórcze umysły, czyli jakie? Tu z pomocą przychodzi Artur Schopenhauer, który stwierdził, że "twórczy umysł jest w stanie pomyśleć o czymś, o czym nikt wcześniej nie pomyślał patrząc na rzeczy, które widzą wszyscy". Aby wspomóc rozwój ucznia w tym kierunku można wykorzystać nieograniczone zasoby internetu. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z aplikacjami/programami/platformami edukacyjnymi, które wspomogą nas, nauczycieli w realizacji tego najważniejszego celu, a przy okazji uatrakcyjnią proces nauczania.

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli wszystkich typów szkół.

[W4]
Kreatywnie, czyli jak?


W trakcie warsztatów zostaną przedstawione przykładowe ćwiczenia rozgrzewkowe, usprawniające zdolności i umiejętności twórcze, które można wykorzystać na każdej lekcji, by z powodzeniem rozwijać kreatywność uczniów.

 [W5]
MozaBook - pomysły na interaktywne lekcje


MozaBook – intuicyjny, wszechstronny i zapierający dech w piersiach program interaktywny. Jak wykorzystać potencjał oprogramowania w połączniu z monitorami interaktywnymi.  Nowoczesny pomysł na lekcje fizyki, geografii, biologii… i wielu innych.

[W6]
I część: Układy równań - o krok dalej ...
II część: Myślenie matematyczne - o dowodzeniu w szkole podstawowej i liceum
 

Część I

Układy równań - o krok dalej ...

Będzie próbą zainspirowania nauczycieli do wyjścia poza obowiązujące kanony i pokazania jak można wykorzystać elementarną wiedzę o układach równań do zaprezentowania macierzy i wykorzystania ich w kryptografii.

Część II

Myślenie matematyczne – o dowodzeniu w szkole podstawowej i liceum

Porozmawiamy o tym co to znaczy "udowodnić", czy bardziej zależy nam na myśleniu/rozumieniu czy formalizmie. Pokażę kilka przykładów zadań na dowodzenie dla liceum i szkoły podstawowej z wykorzystaniem maksymy "wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe".

 [W7]
Nowoczesna pracownia terminalowa


Nowoczesna pracownia terminalowa – łatwe i zcentralizowane zarzadzanie, niski koszt wdrożenia oraz utrzymania pracowni informatycznej w szkole. Przenieś zajęcia informatyki w inny wymiar!